Koszt osuszania po zalaniu jest określany na podstawie stopnia zalania i zawilgocenia,
rodzaju osuszanej powierzchni, a także sposobu i techniki, która będzie musiała być
zastosowana podczas realizacji zlecenia. Warto pamiętać, że jeśli posiadasz aktywną polisę ubezpieczeniową na dom, to z nami rozliczysz się bezgotówkowo, a my zadbamy o wszelkie formalności.
Długość procesu osuszania po zalaniu zależna jest od stopnia zawilgocenia pomieszczenia, rodzaju płaszczyzny, która wymaga osuszania, a więc czy jest to osuszanie podposadzkowe, czy osuszanie ścian. Osuszanie po zalaniu może trwać od kilku do kilkunastu dni w zależności od konkretnego przypadku, który za każdym razem jest przez naszą firmę indywidualnie traktowany.
Osuszanie podposadzkowe jest konieczne szczególnie wtedy, gdy mamy pewność, że woda wlała się pod podłogę. Często już w trakcie prac również możemy stwierdzić, że takie zalanie miało miejsce i wtedy także niezbędne są działania, podczas których wykonujemy kompleksowe osuszanie pod posadzką. Przy pomocy specjalistycznych sond możemy stwierdzić w sposób nieinwazyjny, w jakim stopniu mogło wystąpić zawilgocenie w strefie izolacji pod posadzką i przystąpić do niezbędnych czynności związanych z osuszaniem.
Najczęściej stosowaną metodą osuszania ścian jest metoda osuszania za pomocą nagrzewnic i paneli działających na podczerwień. Wykorzystuje się wtedy modele elektryczne, olejowe lub gazowe, które mają za zadanie wydmuchać rozgrzane od 50°C do 250°C powietrze i nakierować je bezpośrednio na zalaną ścianę. Firma osuszająca musi nadzorować, aby temperatura wewnątrz pomieszczenia osuszanego nie przekroczyła 35°C. Całość powinna być wsparta osuszaczem kondensacyjnym, jak również cyrkulatorem powietrza, tak aby zmaksymalizować wydajność szybkiego i skutecznego osuszania. Oczywiście forma osuszania ścian i stosowana metoda są zawsze indywidualnie dopasowywane do zaistniałej sytuacji.
Kosz osuszania ścian zależny jest od wielu czynników, w tym m.in. od stanu zalania, rodzaju zalanego materiału oraz zalanej powierzchni, a także metody, którą trzeba będzie zastosować. Ostateczna cena osuszania zalanych ścian ustalana jest indywidualnie po wcześniejszej wizji lokalnej.
Osuszanie podłogi po zalaniu wykonane przez właścicieli obiektu może w pierwszym etapie zostać wykonana samodzielnie. Proces ten polega na pozbyciu się nadmiaru wody z podłogi, a następnie zapewnianiu cyrkulacji powietrza poprzez otwarcie okien. Odpowiednia wentylacja przyczynia się do przyspieszenia naturalnego procesu osuszania, który jest wstępem do wykorzystania sprzętów osuszających przez profesjonalną firmę.
Osuszanie podposadzkowe może zostać wykonane metodą podciśnienia lub metodą
nadciśnienia. Wykorzystanie metody podciśnienia związane jest z odsysaniem wody wraz z wilgotnym powietrzem z zalanych warstw izolacji pod posadzką, a dzięki odpowiednim
sprzętom suche powietrze wprowadzone jest między ścianę a posadzkę, gdzie zmienia się w wilgotne i wraz z resztkami wody zostaje ponownie odsysane. Metoda nadciśnieniowa jest odwrotnym procesem do metody podciśnienia. Metoda dobierana jest w sposób indywidualny, jednak w wielu przypadkach te metody mogą zostać ze sobą połączone, by jeszcze skuteczniej przeprowadzić proces osuszania podposadzkowego.
Osuszanie podposadzkowe trwa standardowo od jednego do maksymalnie trzech tygodni, jednak ostateczny czas osuszania zależny jest od stanu zalanej powierzchni, jej wielkości oraz stosowanej metody osuszania. Każda sytuacja jest inna, dlatego precyzyjne określenie czasu niezbędnego do wykonania osuszania podposadzkowego nie jest możliwe.
Lokalizacja wycieku najczęściej wykonywana jest podczas robienia próby ciśnienia na
instalacjach. Jeśli ta metoda nie jest skuteczna lub nie jest możliwa do wykonania, to szukamy wycieku gazem znacznikowym lub wykonujemy badania geofonem. Lokalizacja wycieku przy ogrzewaniu podłogowym najczęściej wykonywana jest przy zastosowaniu kamery termowizyjnej, ponieważ może ona wykryć miejsce awarii nawet z dokładnością do 0,1%. Stosuje się również odpowiednie barwniki do wykrywania nieszczelności lub wykonuje się metodę zadymiania. Każda z metod dostosowywana jest w sposób indywidualny do zaistniałej sytuacji.
Występowanie wilgoci w nowo wybudowanych obiektach jest naturalnym zjawiskiem ze
względu na to, że prace wykończeniowe, czyli tynkowanie czy wylewanie posadzek związane są z dużą ilością wody, a zamontowane szczelne okna i drzwi nie ułatwiają naturalnego pozbycia się nadmiaru wilgoci. Sam proces osuszania domu zależny jest od poziomu zawilgocenia, jego wielkości oraz zastosowanej techniki osuszania.
Koszt osuszania domu zależy od wielu czynników, w tym m.in. od wielkości obiektu
poddanego do osuszania, stanu zawilgocenia oraz stosowanej metody osuszania.
Kompleksowa wycena osuszania domu możliwa jest po wcześniejszych oględzinach.
Pamiętaj, że jeśli posiadasz aktualną polisę ubezpieczeniową, to z nami rozliczysz się
bezgotówkowo.
Jako specjaliści w branży osuszania do zlokalizowania wycieku wody w ścianie
wykorzystujemy najnowsze metody, do których należą: geofon, kamera termowizyjna oraz
badania wilgoci ściany i podłogi. Działania zależne są od wielu czynników, które
każdorazowo określamy podczas wizji lokalnej.
Metod zlokalizowania wycieku wody w ziemi jest kilka. W sytuacji, gdy doszło do wycieku z podziemnych instalacji wodociągowych lub przeciwpożarowych, bardzo często wykorzystuje się metodę elektroakustyczną (geofon) lub wykonuje się diagnostykę metodą gazu znacznikowego (nazywana metodą gazu śladowego). W celu sprawdzenia, w którym miejscu pod ziemią jest wyciek wody, szczególnie w trudno dostępnych miejscach, wykorzystuje się znaczniki UV, a więc bezbarwne lub lekko zabarwione ciecze, które reagują na promienie UV emitowane przez dostosowane do tego urządzenia.
Wyciek z instalacji centralnego ogrzewania może zostać zlokalizowany różnymi metodami, jednak wśród najpopularniejszych wyróżnia się: badanie kamerą termowizyjną, badanie gazem znacznikowym, próby ciśnieniowe, pomiar wilgotności ścian, badanie kamerą inspekcyjną, metody akustyczne lub wykorzystywanie barwników i dymu. Jako specjaliści dobierzemy najodpowiedniejszą metodę po wcześniej wykonanych oględzinach.
Szukanie wycieków w ogrzewaniu podłogowym wykonuje się za pomocą badania
termowizyjnego, które bazuje na promieniowaniu cieplnym. Profesjonalna kamera
termowizyjna rozpoznaje, w którym miejscu doszło do wycieku. To badanie wykonujemy z
włączonym ogrzewaniem, a wyniki otrzymujemy w dość krótkim czasie.
Jeśli chcesz kompleksowo, skutecznie i szybko zlokalizować wyciek wody w domu, to
koniecznie zamów usługę wykrywania wycieków i lokalizowania nieszczelności w naszej
firmie. Działamy na terenie Małopolski i jesteśmy dostępni 24 h/ dobę przez 7 dni w
tygodniu. Specjalizujemy się w tym fachu, a do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i dobieramy metody lokalizacji wycieku. Wśród sprawdzonych metod wyróżniamy: próbę szczelności na instalacji wodnej, próbę szczelności na instalacji C.O., badanie gazem znacznikowym, badanie kamerą termowizyjną, badanie geofonem, zadymianie oraz barwniki do wykrywania nieszczelności.
Powodów mokrej ściany może być kilka, dlatego najkorzystniej jest skorzystać z pomocy
fachowców w branży osuszania, którzy przy zastosowaniu nieinwazyjnych metod osuszą
powierzchnię. Wśród najczęściej stosowanych metod osuszania mokrych ścian wykorzystuje się osuszanie za pomocą nagrzewnicy, osuszanie kondensacyjne, osuszanie mikrofalowe, a także metodę absorpcyjną. Nieinwazyjny sposób osuszania ścian nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku, jednak w sytuacji pojawienia się zaawansowanego grzyba na ścianie niezbędne będzie mechaniczne oczyszczanie szczotką lub skucie tynku, a następnie wykonanie dalszych działań.
Koszt osuszania pomieszczenia zależny jest od wielu czynników – rodzaju powierzchni, jej
wielkości, stopnia zawilgocenia oraz metody, którą wybierzemy. Przed przystąpieniem do
osuszania określamy koszt niezbędnych do wykonania czynności osuszających
pomieszczenie. Pamiętaj, że jeśli posiadasz aktywną polisę ubezpieczeniową, to z nami
rozliczysz się bezgotówkowo.
Wycena każdej usługi związanej z osuszaniem wykonywana jest indywidualnie i zależy od
wielu czynników. Koszt osuszania obejmuje niezbędny zakres prac, rodzaj zawilgocenia,
zalania, powierzchnię, którą trzeba osuszyć, jej wielkość, a także czas wykonywanej usługi. W celu ustalenia ceny za osuszanie niezbędne są wcześniejsze oględziny.
Proces osuszania pokoju lub innego pomieszczenia z nadmiaru wilgoci trwa zazwyczaj od
siedmiu dni do trzech tygodni. Dokładny czas zależny jest od wielu czynników, w tym od
stopnia zawilgocenia, rodzaju płaszczyzny, która wymaga osuszania, jej wielkości, a także
czy jest to osuszanie podposadzkowe, czy osuszanie ścian. Jako specjaliści w osuszaniu
budynków na terenie województwa małopolskiego na początku przeprowadzamy wizję
lokalną, a następnie określamy zakres prac i kalkulujemy niezbędny do tego procesu czas.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ każda sytuacja jest inna, a często osuszanie w jednym obiekcie znacznie różni się od innego nie tylko samym stopniem zalania, ale również panującymi wokół warunkami. Według ogólnych zaleceń uważa się, że osuszacz powinien pracować cały czas, aby efekty były jak najszybciej widoczne. Pamiętajmy jednak, że niezbędna jest wizja lokalna i dokładna analiza danego przypadku. W naszym parku maszyn posiadamy profesjonalny sprzęt, dlatego bez obaw nasze osuszacze mogą pracować przez bardzo długi okres 24 h.
Suszenie ścian suszarką to jedna z popularniejszych metod osuszania wnętrz po zalaniu czy powodzi, a także w sytuacji wycieku wody lub występowania nadmiernej wilgoci w
pomieszczeniu. Czy jest ona na tyle skuteczna, aby wysuszyć ściany? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko uzależnione jest od stopnia zalania, powierzchni, a także rodzaju zalanego materiału. Jako fachowcy od osuszania proponujemy nieco bardziej innowacyjne metody osuszania, ponieważ uważamy, że suszarką domową jesteśmy w stanie osuszyć wierzchnią warstwę tynku, ale wilgoć będzie podciągała kapilarnie od środka ściany – zawilgocenia. W związku z tym jest to bardziej strata czasu i pieniędzy niż skuteczna metoda do osuszania.
Jeśli zauważysz, że ściana jest mokra, możesz spróbować samodzielnie osuszyć ścianę
poprzez zastosowanie naturalnych metod osuszania – pozbycie się nadmiaru wody, wietrzenie pomieszczenia. Ta forma suszenia nie zawsze kończy się powodzeniem, a w dużej mierze wszystko zależy od stopnia zawilgocenia oraz powierzchni. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalistów, którzy kompleksowo zajmą się osuszaniem mokrych ścian.
Przyspieszenie osuszania ścian możliwe jest dzięki stworzeniu korzystnych warunków, czyli wygenerowania ciepłego i suchego powietrza. Skrócenie czasu osuszania możliwe jest dzięki połączeniu osuszacza powietrza z nagrzewnicą, ponieważ wtedy woda znacznie szybciej odparowuje, a ściany szybciej schną. Taka forma przyspieszenia sprawdza się szczególnie podczas osuszania tynków. Jeśli jednak szukasz przyspieszenia osuszania ścian w innym zakresie, skontaktuj się z nami, a my kompleksowo odpowiemy na Twój problem.
Pojawianie się wilgoci na ścianach może mieć różne podłoża, jednak częstymi powodami są: nieodpowiednia wentylacja, brak kompleksowej izolacji budynku, występowanie mostków cieplnych, suszenie prania w pomieszczeniu, a także wykonywanie czynności, które generują powstawanie pary wodnej, czyli gotowanie czy prasowanie. Istotne jest również odpowiednie ogrzewanie, a także regularne wietrzenie pomieszczeń niezależnie od panującej pory roku.
Chcesz skorzystać z tej usługi? Zadzwoń!
Najpopularniejsze Usługi