Osuszanie stropodachów i dachów

Osuszanie stropodachów i dachów to zadanie dla specjalistów z branży osuszania, którzy doskonale znają się na rzeczy. W wielu przypadkach zdarza się tak, że wilgoć przedostaje się do trudnodostępnych powierzchni. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w tych nieruchomościach, w których zastosowana została konstrukcja dachu płaskiego. Dlaczego tak się dzieje? W sytuacji, gdy z dachów skośnych woda opadowa pod wpływem działania siły grawitacji samoczynnie spada, na dachach prostych osiada, a następnie zalega na warstwach hydroizolacyjnych czy też paraizolacyjnych. W takich przypadkach samodzielne osuszanie stropodachów i dachów jest niemożliwe, a zadanie osuszania trzeba zlecić ekipie specjalizującej się w realizowaniu tego typu usług.

Osuszanie dachów i stropodachów na terenie Małopolski – zawilgocone przegrody budowlane

W przeciwieństwie do dachów skośnych woda z dachów płaskich nie jest w stanie spłynąć ze stropodachu. W chwili stosowania hydroizolacji stropodachów wnikająca wilgoć nie wydostanie się samoczynnie na zewnątrz, a to wiąże się z utrudnianiem wysychania materiałów i konstrukcji. Zarówno na etapie budowy, jak i w czasie użytkowania budynku wilgoć, która dostaje się do stropodachów, niesie ze sobą ryzyko wyrządzenia poważnych szkód. Jakie są skutki zawilgoconych przegród budowlanych? Zawilgocone przegrody budowlane przede wszystkim obniżają izolacyjność termiczną, a w dłuższym okresie prowadzą do mechanicznych uszkodzeń i tym samym dodatkowych kosztów remontowych.

Osuszanie po zalaniu dachów i stropodachów

Kiedy mamy do czynienia z koniecznością osuszania dachów? W nowoczesnym budownictwie bardzo często pojawia się problem zalanego dachu na skutek źle wykonanej bądź uszkodzonej połaci dachu. Z czego to wynika? Materiały połaciowe w związku ze zmianą temperatur, intensywnymi opadami czy gradobiciem mogą ulec wielu procesom, w tym m.in. pęcznieniu, kurczeniu się czy nawet rozciąganiu. W takiej sytuacji powstają niewidoczne gołym okiem nieszczelności, które z czasem są powodem zalania warstw izolacji. Zalane warstwy izolacji nie są w stanie samoistnie odparować, a wtedy niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalistów zajmujących się osuszaniem zalanych powierzchni w jak najszybszym czasie. Wszelkie zawilgocenia, które powstały na suficie bądź górnej części ściany w większości przypadków świadczą o nieszczelności połaci dachu.

Technologia osuszania dachów

Zalana strefa izolacji powinna zostać odpowiednio osuszona po zalaniu, a następnie doprowadzona do obowiązujących parametrów technicznych. Swoje działania osuszania po zalaniu wykonujemy w trzech etapach.

Etap I – Cały proces osuszania po zalaniu rozpoczynamy od mapowania występującego zawilgocenia znajdującego się na powierzchni obiektu, po czym określamy stan wilgotności materiałów budowlanych, a następnie zakres i wielkość zalania oraz wykonujemy lokalizację miejsca przecieku.

Etap II – Następnie zajmujemy się doborem odpowiedniej techniki suszenia oraz dostosowaniem urządzeń, które przeznaczone są do osuszania dachów płaskich.

Etap III – W końcowym etapie jesteśmy skoncentrowani na kontrolowaniu wcześniejszych pomiarów zawilgocenia oraz w razie konieczności na korygowaniu ustawienia urządzeń. Takie działanie zapewnia weryfikację skuteczności osuszania dachu płaskiego.

Etap IV – Ostatnią czynnością jest szczegółowe udokumentowanie przeprowadzonych prac.

Metody lokalizacji wycieków na powierzchniach dachów płaskich

Jako specjaliści w branży osuszania stropodachów i osuszania dachów zajmujemy się lokalizacją nieszczelności pokryć dachowych przy użyciu zaawansowanych technik pomiarowych. Wśród znanych i cenionych metod możemy wyróżnić: metodę potencjału pola, metodę elektryczną na sucho z użyciem przenośnego generatora prądu, metodę dymową, metodę próżniową oraz metodę konduktometryczną.

Ile kosztuje osuszanie stropodachów i dachów?

Wycena każdego zlecenia odbywa się w sposób indywidualny i zależy od wielu czynników. W przypadku kosztów osuszania dachów i stropodachów cena zależna jest m.in. od:

– stopnia zawilgocenia,

– powierzchni, obszaru zawilgocenia,

– rodzaju osuszanego materiału budowlanego.

Działamy szczególnie na terenie województwa małopolskiego, osuszając domy, mieszkania, zakłady produkcyjne, budynki firmowe, biura lub budynki użyteczności publicznej.

Osuszanie dachów, osuszanie stropodachów w Małopolsce – sprawdź ofertę specjalistów w branży osuszania

Ponad 10-letnie doświadczenie w branży osuszania pozwoliło nabyć nam niezbędne doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności, dzięki którym zajmujemy się fachowym osuszaniem dachów oraz stropodachów, a także świadczymy usługi osuszania budynków po powodzi, osuszania po zalaniu, osuszania piwnic, osuszania posadzki, osuszania mieszkań, osuszania domów, osuszania magazynów oraz osuszania budynków użyteczności publicznej.

Zobacz inne nasze usługi:

881 180 180
Pracujemy dla Ciebie 24/7