Osuszanie ścian

Profesjonalne osuszanie ścian

Nasza firma od lat świadczy usługi związane z kompleksowym osuszaniem ścian. Zawilgocone ściany to problem, z którym zmagają się nie tylko właściciele starszego budownictwa, ale także nowo powstałych obiektów. Mokre ściany negatywnie oddziałują zarówno na same budynki i mogą prowadzić do uszkodzenia ich konstrukcji, jak i zdrowie mieszkańców. Warto odpowiednio wcześnie zareagować i pozbyć się nadmiaru wilgoci ze swojego domu, mieszkania, biura lub innego pomieszczenia. Osuszanie ścian może odbywać się w sposób nieinwazyjny lub inwazyjny, w zależności od stopnia zawilgocenia. Każdy przypadek jest indywidualny i jedynie profesjonalna usługa specjalistów z branży osuszania jest w stanie skutecznie pozbyć się wilgoci.


Osuszanie ścian – Jak działamy!

Szybka reakcja:

  • Natychmiastowe bezpłatne oględziny szkody.
  • Wykwalifikowani technicy.
  • Zaawansowany sprzęt do usuwania szkód.

Profesjonalna naprawa:

  • Pomoc w usuwaniu szkody, utylizacji odpadów oraz sprzątaniu.
  • Skuteczne osuszanie i dezynfekcja.
  • Profesjonalne przywracanie zalanych powierzchni do pierwotnego stanu.

Wspomaganie kontaktów z ubezpieczycielem:

  • Pomoc w komunikacji z ubezpieczycielem.
  • Przygotowanie dokumentacji.

Bezgotówkowe rozliczenia:

  • Rozliczenia bezgotówkowe z poszkodowanym.

Jakie są przyczyny zawilgocenia ścian?

Do najczęstszych przyczyn wysokiego poziomu wilgoci w domu zalicza się niesprawną bądź niepoprawnie wykonaną wentylację pomieszczeń, wśród której dominuje wentylacja grawitacyjna. Ten rodzaj wentylacji opiera się na naturalnej konwekcji. To najstarszy sposób wymiany powietrza, jednak nie do końca skuteczny. W starszym budownictwie najczęstszą przyczyną wilgoci jest nieodpowiednio wykonana izolacja pozioma przeciwwilgociowa lub przeciwwodna fundamentów, a często zupełny jej brak. Wzrost poziomu wilgotności w domu najczęściej następuje podczas długotrwałych opadów atmosferycznych, dlatego chcąc zapobiec takim sytuacjom, niezbędne jest wykonanie osuszania fundamentów oraz stworzenie dodatkowej izolacji przeciwwodnej lub przeciwwilgociowej. Kolejną przyczyną zawilgocenia ścian jest niewłaściwe ocieplenie termoizolacji ścian zewnętrznych. Mocno wychłodzone ściany na zewnątrz i oddziałujące na nie ciepło wewnętrzne pochodzące z ogrzewania wpływają na pojawianie się pary wodnej, a ostatecznie powstawanie wilgoci. W takiej sytuacji oprócz samego osuszania murów niezbędne będzie również ocieplenie budynku. Do przyczyn zawilgocenia ścian zalicza się również ich zalanie m.in. w wyniku nieszczelności instalacji wodnej. Każdy z tych przypadków wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu oraz skorzystania z wiedzy fachowca w branży osuszania. Dobór metody osuszania zależy od skali zniszczeń, a także samego obiektu.

Jak nieinwazyjnie osuszyć ściany? Nieinwazyjne osuszanie ścian Kraków

Osuszanie ścian w sposób nieinwazyjny nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku, jednak przy intensywnym i głębokim zaatakowaniu ścian przez grzyby niezbędne okaże się mechaniczne oczyszczanie szczotką lub skucie tynku. Po takich działaniach doskonale sprawdzą się środki przeciwpleśniowe oraz przeciwgrzybicze, a następnie należy położyć tynk i pomalować ściany. Aby całkowicie pozbyć się wilgoci, warto wykonać osuszanie poprzez nagrzewnie pomieszczenia. Podniesienie temperatury w pomieszczeniu do maksymalnie 35ºC sprawia, że nagromadzona wilgoć zaczyna parować, po czym para wodna zostaje usunięta dzięki sprawnie działającym wentylatorom. Ta metoda sprawdzi się w przypadku niewielkich i powierzchniowych zawilgoceń ścian. Nieinwazyjne osuszanie ścian możliwe jest również podczas zastosowania osuszania kondensacyjnego, które polega na skropleniu pary wodnej unoszącej się w pomieszczeniu. W taki sposób nagromadzona wilgoć odparowuje, a ściany zostają osuszane. Do nieinwazyjnych sposobów osuszania ścian zaliczamy również osuszanie mikrofalowe, które często stosowane jest nawet w sytuacji dogłębnego zmniejszenia wilgoci w ścianach. W tej metodzie wilgoć zamienia się w parę wodną pod wpływem działania fal mikrofalowych i przenika na zewnątrz, jak i do wewnątrz
pomieszczenia, gdzie usuwana jest dzięki intensywnej wentylacji. Użyte w tej metodzie mikrofale są szkodliwe dla organizmów żywych, dlatego w czasie jej stosowania należy ściśle zastosować się do obowiązujących zasad BHP i nie lekceważyć sytuacji. Metoda absorpcyjna to kolejny sposób na nieinwazyjne osuszanie ścian. Proces ten polega na odebraniu wody z zawilgoconych materiałów, która zostaje wtoczona do komory osuszacza. Urządzenie wyposażone jest w specjalny wkład i wypełniony chłonnym granulatem w postaci np. żelu silikonowego lub chlorku litu. W tym miejscu następuje absorpcja pary wodnej, a z osuszacza wydostaje się suche powietrze. Po zalaniu posadzki wodę spod niej usuwamy za pomocą specjalnych pomp ciśnieniowych. Warto pamiętać, że pod zalaną nawierzchnią powstają grzyby i pleśnie, dlatego oprócz osuszania podposadzkowego należy wykonać dodatkowo odgrzybianie ozonowe.

Zobacz inne nasze usługi:

Inwazyjne osuszanie ścian

Do metod inwazyjnych zaliczamy iniekcję, termoiniekcję i iniekcję krystaliczną. Iniekcja ścian polega na wstrzykiwaniu w przegrodę środków chemicznych, które stworzą warstwę izolującą. Jest kilka skutecznych metod osuszania fundamentów metodą iniekcji, jednak najpopularniejszą jest iniekcja krystaliczna i stosuje się ją w sytuacji, gdy budynek uległ zawilgoceniu wskutek podciągania kapilarnego wód gruntowych. Ta metoda polega na utworzeniu w porach oraz kapilarach materiału budowlanego warstwy izolacyjnej z wykrystalizowanych i nierozpuszczalnych w wodzie minerałów. Innym sposobem osuszania ścian fundamentów jest iniekcja termiczna. Polega ona na wtłaczaniu gorącego strumienia powietrza w wywiercone w murze otwory, które mają za zadanie odwilgocić i osuszyć ściany. Później otwory napełnia się żywicami metylosilikonowymi. Takie rozwiązanie to niezwykle skuteczna i wydajna bariera przeciwwilgociowa. Osuszanie metodą iniekcji termicznej trwa jedynie kilka godzin i daje świetne rezultaty.

Osuszanie ścian i dobór odpowiedniej metody osuszania

Jako wieloletni fachowcy w branży osuszania oferujemy osuszanie ścian metodami inwazyjnymi oraz metodami nieinwazyjnymi. W zależności od stopnia zawilgocenia, przyczyny oraz struktury samego budynku dostosowujemy najkorzystniejszą metodę, która da zamierzone efekty. Posiadamy profesjonalny sprzęt, wiedzę oraz wykształconą kadrę pracowniczą, dzięki czemu nasze działania są w pełni wydajne i efektywne. Oprócz osuszania ścian w naszej ofercie znajdziesz również osuszanie pomieszczeń, osuszanie fundamentów, osuszanie piwnic oraz wiele innych kompleksowych rozwiązań.

881 180 180
Pracujemy dla Ciebie 24/7