Ozonowanie Kraków

Ozonowanie w Krakowie

Ozonowanie to przede wszystkim świetne rozwiązanie polegające na dezynfekcji i odświeżeniu wnętrza. Ozonowanie pozwala pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów, a także wielu nieprzyjemnych i niepożądanych zapachów. To rozwiązanie jest ekonomiczne, wygodne oraz bezpieczne dla środowiska.

Ozonowanie, a likwidacja nieprzyjemnych zapachów

W wielu przypadkach na proces ozonowania budynków i mieszkań decydują się osoby, które chcą zneutralizować nieprzyjemne, brzydkie zapachy. Proces ozonowania poradzi sobie nie tylko z tymi mniej intensywnymi zapachami, ale nawet z tymi trudnymi do usunięcia, a więc: spalenizny (po pożarze, po osuszaniu po pożarze), dymu papierosowego, wilgoci, stęchlizny, potu, odchodów, chemikaliów czy rozkładu substancji biologicznych.

Kiedy ozonowanie pomieszczeń i mieszkań daje korzyści?

Jeśli chcesz, aby proces ozonowania przyniósł zamierzone efekty, oddaj to zadanie w ręce profesjonalistów. Odpowiednio wykonane ozonowanie pomieszczeń i mieszkań pozwala uzyskać doskonałe rezultaty, w postaci usunięcia niechcianych zapachów, a także pozbycia się wirusów, bakterii, grzybów czy innych drobnoustrojów.


Ozonowanie Kraków – Jak działamy!

Szybka reakcja:

  • Natychmiastowe bezpłatne oględziny szkody.
  • Wykwalifikowani technicy.
  • Zaawansowany sprzęt do usuwania szkód.

Profesjonalna naprawa:

  • Pomoc w usuwaniu szkody, utylizacji odpadów oraz sprzątaniu.
  • Skuteczne osuszanie i dezynfekcja.
  • Profesjonalne przywracanie zalanych powierzchni do pierwotnego stanu.

Wspomaganie kontaktów z ubezpieczycielem:

  • Pomoc w komunikacji z ubezpieczycielem.
  • Przygotowanie dokumentacji.

Bezgotówkowe rozliczenia:

  • Rozliczenia bezgotówkowe z poszkodowanym.

Co to jest ozon? Czym charakteryzuje się ozon?

Ozon jest gazem złożonym z trzech atomów tlenu. Charakteryzuje się niebieskim kolorem oraz świeżym zapachem powietrza, które występuje po burzy. W dużym stężeniu zapach staje się nieco ostrzejszy, bardziej przenikliwy. Ozon jest niepalnym gazem, choć ma właściwości podtrzymujące proces spalania. Ponadto dobrze rozpuszcza się w wodzie. Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, ale może być również produkowany przez przystosowane do tego urządzenia nazywane generatorami ozonu. Ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi i potrafi je całkowicie zniszczyć – usuwa pleśń, grzyby, wirusy, bakterie oraz alergeny. Na czym to dokładnie polega? Ozon w momencie, kiedy się rozkłada, uwalnia cząsteczkę tlenu, która jednocześnie neutralizuje związki chemiczne w wyniku połączenia się z nimi. Ta reakcja nazywana jest ozonowaniem. W wyniku ozonowania powietrze staje się świeże, czyste, wolne od wirusów, bakterii oraz pozostałych drobnoustrojów niebezpiecznych dla zdrowia. Ozonowanie zatem doskonale dezynfekuje, a także szybko usuwa przykre i nieprzyjemne zapachy. Według wielu badań sprawdzono, że ozon ma 50 razy skuteczniejsze działanie bakteriobójcze i aż 3000 razy szybsze działanie od chloru, a już jego niewielkie stężenie w kilka minut potrafi zabić różnorodne wirusy, bakterie, grzyby.

Ozonowanie i jego zastosowanie

Ozonowanie sprawdza się w różnorodnych sytuacjach, dlatego proces ten wykonujemy m.in.:

– w domach i budynkach mieszkalnych,

– w budownictwie,

– w hotelach i punktach SPA,

– w transporcie,

– w gastronomii,

– w zakładach pogrzebowych,

– na pogorzeliskach, w miejsca po powodziach, zalaniach.

Ozonowanie jako najskuteczniejszy sposób dezynfekcji pomieszczań i mieszkań

Ozonowanie budynków i mieszkań może likwidować niechciane zapachy dymu tytoniowego, spalenizny, stęchlizny, odzwierzęce, zapach moczu, potu, przypalonego jedzenia, a także inne organiczne lub nieorganiczne zapachy. Ozonowanie likwiduje również liczne alergeny, a więc roztocza, pyłki, grzyby, pleśnie i to nie tylko z otoczenia, ale także z wszystkich elementów i przedmiotów w domu, czyli dywanów, wykładzin, tapicerek meblowych. Ozon w budownictwie doskonale radzi sobie z usuwaniem zapachów po chemii budowlanej, a także po remontach i malowaniu. Takie działanie jest szczególnie istotne w pokojach dla dzieci lub osób, które chorują m.in. na alergię. Dodatkowo oprócz zniwelowania nieprzyjemnych zapachów usuwane są roztocza i alergeny. Ozonowane mogą być zarówno pomieszczenia, jak i przedmioty. Hotele i Spa często korzystają z procesu ozonowania pokojów hotelowych, ponieważ w ten sposób dezynfekują powietrze oraz całe wyposażenie i jednocześnie usuwają nieprzyjemne zapachy z powietrza. Warto podkreślić, że zastosowanie ozonu do kanałów nawiewnych wentylacji oraz klimatyzacji likwiduje groźną Legionellozę, która jest częstym czynnikiem zakaźnym w hotelarstwie. Ozonowanie w transporcie dotyczy użycia generatorów ozonu wewnątrz ciężarówek, taksówek, tramwajów, samochodów osobowych oraz wielu innych pojazdów. Ozonowanie oprócz pozbycia się nieprzyjemnych zapachów w pojazdach dodatkowo sterylizuje układy wentylacyjne oraz klimatyczne, co korzystnie wpływa na zdrowie i życie ludzi czy zwierząt.

Ozonowanie jako proces dezynfekujący po zalaniu, po pożarze, po powodzi

Ozonowanie to jeden z procesów dezynfekujących, który pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów po zalaniach, po pożarach oraz po powodziach. Wszelkie czynności związane z osuszaniem budynków i mieszkań kończone są procesem ozonowania, który jest kwintesencją wykonanych prac każdej firmy specjalizującej się w osuszaniu wnętrz. Nie sposób nie wspomnieć o doskonałych właściwościach ozonu, który pozwala pozbyć się grzybów, pleśni, roztoczy, alergenów oraz wielu innych drobnoustrojów szkodliwych dla zdrowia dzieci, osób dorosłych, osób chorych oraz zwierząt.

Zobacz inne nasze usługi:

881 180 180
Pracujemy dla Ciebie 24/7