Osuszanie piwnicy

Profesjonalne i skutecznie osuszanie piwnicy

Osuszanie po zalaniu to czasochłonny proces, który wymaga odpowiedniego sprzętu, wiedzy oraz doświadczenia. Zarówno mając na myśli osuszanie piwnic, jak i domów, mieszkań czy garaży trzeba wyposażyć się w wysokiej jakości urządzenia, a także zastosować dopasowaną do sytuacji technikę osuszania. Nasza firma zajmie się w sposób kompleksowy całą procedurą osuszania piwnicy, a dodatkowo z nami możesz rozliczyć się w sposób bezgotówkowy. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, napisz lub zadzwoń, a my przedstawimy Ci naszą propozycję.


Osuszanie piwnicy – Jak działamy!

Szybka reakcja:

  • Natychmiastowe bezpłatne oględziny szkody.
  • Wykwalifikowani technicy.
  • Zaawansowany sprzęt do usuwania szkód.

Profesjonalna naprawa:

  • Pomoc w usuwaniu szkody, utylizacji odpadów oraz sprzątaniu.
  • Skuteczne osuszanie i dezynfekcja.
  • Profesjonalne przywracanie zalanych powierzchni do pierwotnego stanu.

Wspomaganie kontaktów z ubezpieczycielem:

  • Pomoc w komunikacji z ubezpieczycielem.
  • Przygotowanie dokumentacji.

Bezgotówkowe rozliczenia:

  • Rozliczenia bezgotówkowe z poszkodowanym.

Sposoby osuszania piwnic i innych zalanych powierzchni

Wśród metod, dzięki którym można osuszać piwnice, garaże oraz inne budynki wyróżniamy poniżej wyjaśnione zagadnienia.

Osuszanie naturalne, które jest najprostszą metodą, lecz najbardziej czasochłonną. Naturalne osuszanie podzielone jest na dwa etapy, a więc początkowo rozpoczynamy od wysuszenia powierzchni ścian, a następnie ich wnętrza. Ten pierwszy etap trwa około 20-30 dni, natomiast drugi etap może trwać nawet 3 lata.

Osuszanie mechaniczne budynku związane jest z dostarczeniem dodatkowego ciepła do wnętrza piwnicy poprzez różnego rodzaju nagrzewniki, źródła mikrofalowe lub promienniki podczerwieni.

Metoda mikrofalowa działa na zasadzie wykorzystywania źródła mikrofal, aby wprawić cząsteczki wody w ruch, dzięki czemu temperatura zostaje zwiększona, a zgromadzona woda przemieszcza się na zewnątrz ścian i paruje. Zastosowanie metody mikrofalowej zapewnia zniszczenie grzybów oraz pleśni.

Osuszanie absorpcyjne polega na usuwaniu wilgoci zawartej w powietrzu poprzez pochłanianie przez absorbent. Następnie powietrze jest ogrzewane, po czym ponownie wtłaczane do pomieszczenia. Urządzenia, które wykorzystują tę metodę do pozbycia się wilgoci, pracują przy niskich, a nawet i ujemnych temperaturach.

Osuszanie kondensacyjne to proces, który polega na zebraniu wody z powietrza z pomocą niskiej temperatury, a następnie kondensuje ją w specjalnym pojemniku. Później powietrze jest ogrzewane i wpuszczane do zawilgoconego pomieszczenia, aby je wysuszyć.

Ile kosztuje osuszanie piwnicy?

Osuszanie piwnicy to proces, który każdorazowo jest wyceniany w sposób indywidualny, ponieważ w każdym przypadku mamy do czynienia z zupełnie innym stopniem zalania, a także układem pomieszczeń czy cyrkulacją powietrza. Każdy z tych czynników wpływa na koszt usługi osuszanie piwnicy, który możemy wstępnie określić podczas oględzin. Podczas pierwszej wizyty przy użyciu zaawansowanej technologii dokonujemy wszelkich niezbędnych pomiarów, po czym przedstawiamy ogólny zakres prac i umawiamy się na zlecenie osuszania piwnicy w dogodnym dla Ciebie terminie.

Zobacz inne nasze usługi:

881 180 180
Pracujemy dla Ciebie 24/7