Zadymianie kanałów – metoda lokalizacji wycieków

21 września, 2023

Szukasz skutecznej metody lokalizowania przyczyn nieszczelności sprawdzanych materiałów? Dzięki metodzie zadymiania możesz być pewien, że wykrywanie nieszczelności będzie możliwe i skuteczne. Jako profesjonaliści w branży zajmujemy się diagnostyką różnego rodzaju konstrukcji budowlanych. Specjalizujemy się m.in. w zadymianiu ciśnieniowym, a dzięki odpowiednim sprzętom wykonujemy nie tylko diagnostykę konstrukcji budowlanych, ale także przewodów instalacji kanalizacyjnych, wodociągowych, wentylacji oraz innych przewodów technologicznych.

Zadymianie kanałów odpływowych – na czym polega?

Metoda zadymiania kanałów odpływowych polega na wykryciu niewielkich i trudnych do zlokalizowania nieszczelności instalacji kanalizacyjnych oraz odpływowych. Taki rodzaj awarii w większości przypadków objawia się poprzez wydobywanie nieprzyjemnych zapachów do pomieszczeń, który jest ciężki do usunięcia. Stosując zadymiarkę kanałową szybko i skutecznie możemy wykryć miejsca uszkodzeń.

Jak odbywa się metoda zadymiania kanałów?

W metodzie zadymiania wykorzystujemy profesjonalny generator kanałowy, z którego generujemy gęsty dym i wtłaczamy go w rury kanalizacyjne z użyciem małego ciśnienia. Wtłaczany dym jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia, bezwonny i nieszkodliwy. Szybko rozchodzi się po całej instalacji kanalizacyjnej, po czym wydostaje się na zewnątrz poprzez wszelkie nieszczelności. Zadymiarka pozwala zlokalizować nieszczelności, wycieki, a także nieprawidłowe połączenia.

Kiedy stosujemy metodę zadymiania? Jakie zastosowanie ma metoda zadymiania?

Metodę zadymiania stosujemy m.in. podczas sprawdzania szczelności rurociągów, przewodów wentylacyjnych, podczas wykonywania prób szczelności zbiorników, szamb czy osadników, do wykrywania wadliwych czy też nielegalnych przyłączy kanalizacyjnych, a także w celu przewietrzenia studzienek kanalizacyjnych.

Zobacz inne nasze usługi:

Zadymianie przewodów wentylacyjnych

Zastanawiasz się, w jaki sposób można znaleźć przyczynę złej pracy wentylacji mechanicznej? Takie rozwiązanie możliwe jest podczas użycia dymu penetrującego podawanego z zadymiarki, który pozwoli zlokalizować nieszczelność przewodów wentylacyjnych. Dzięki tej metodzie możemy wykonać test urządzeń przeciwpożarowych, które niezbędne są do prawidłowego działania systemu zabezpieczającego. Metoda zadymiania przewodów wentylacyjnych pozwala sprawdzić szczelność instalacji wentylacyjnych, rekuperacji oraz kanałów spalinowych.

Zadymianie kanalizacji jako kolejny sposób na wykrywanie wycieków

Wycieki występujące w sieciach kanalizacyjnych powinny być odpowiednio wcześnie zlokalizowane i w szybkim czasie naprawione. Każda nieszczelność sieci kanalizacyjnej niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla otoczenia, nie tylko dotyczących nieprzyjemnych zapachów. W związku z tym niezależnie od typu sieci kanalizacyjnej w całym procesie lokalizowania nieszczelności najważniejszy jest czas, kompleksowe i profesjonalne działania oraz dobranie odpowiedniej metody lokalizacji. Zajmujemy się lokalizowaniem nieszczelności na sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarno-bytowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej.

881 180 180
Pracujemy dla Ciebie 24/7